PEBEV olarak çalışma arkadaşlarımız...

 • Berrin Yangınozü Berrin YangınozüYazarDeneyimli ve profesyonel bir yönetici olan Yangınözü, kişisel gelişim, iletişim, motivasyon, liderlik, perakende, organizasyon gibi konularda seminer ve eğitimler veren bir eğitmendir. Kurumlara stratejik planlama, misyon-vizyon-değer oluşturma, lider yetiştirme, performans yönetimi, organizasyon oluşumu, kurumsallaşma konularında harita çizen Yangınözü, 2012 yılından bu yana PEBEV yazar kadrosunda yer almaktadır.
 • Doç. Dr. Kenan Aydın Doç. Dr. Kenan AydınYazar27 Aralık 1955 tarihinde Torul / Gümüşhane'de doğan Kenan Aydın, lise öğrenimini Gümüşhane Öğretmen Lisesi'nde , Yüksek Lisans ise Gazi Üniversitesinde tamamlamıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan Aydın, uzun yıllardır PEBEV yazar kadrosunda yer almaktadır. Aydın, ayrıca ingilizce bilmektedir.
 • Engin Yıldırım Engin YıldırımYazarMarmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitiren ve yine aynı fakültede yüksek lisansını tamamlayan Engin Yıldırım, kariyerine Türkiye'nin ilk alışveriş merkezlerinden Capitol'de başladı. Bir dönem kiralama ve yönetim danışmanlığı hizmeti de veren Yıldırım, Capitol Alışveriş Merkezi, Olivium Outlet Center ve Metro Group'ta üst düzey yönetici olarak çalıştı. Tepe Nautilus ve Flyinn Alışveriş Merkezi'nde ise Genel Müdürlük; Multi Turkmall'de Senior Center Manager ünvanıyla görev aldı. Yıldırım, Sapphire AVM Genel Müdürü görevini yürütmektedir. Aynı zamanda uzun yıllardan beri PEBEV yazar kadrosundadır.
 • Özcan Yazıcı Özcan YazıcıSosyal Medya Danışmanı1969 Artvin doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 - 2009 yılları arasında Bursa Olay Gazetesi'nde muhabirlik, editörlük yaptı. Olay FM ve Olay TV’de programlar hazırlayıp sundu. 2003-2007 yılları arasında Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi’nin iki dönem başkanlığını yaptı. 2010 yılında E-Konut isimli dergiyi yayınladı, www.bursaport.com haber sitesini kurdu, 1 yıl boyunca Genel Yayın Yönetmenliği’ni sürdürdü. 2011 yılında kurulan Aktif İnternet Medyası Derneği’nin kurucu başkanlığını üstlendi ve bu görevini sürdürüyor. Son yıllarda sosyal medya alanında çalışmalarını yoğunlaştırdı. Sosyalink Sosyal Medya İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. Halen çeşitli kurum, marka ve kişilere danışmanlık hizmeti veriyor.
 • Özgür Özkan Özgür ÖzkanYazarEvli ve iki çocuk babası Özgür Özkan, Eskişehir doğumlu. Üniversiteyi Kocaeli’nde bitirdikten sonra birçok restoran ve otelde çalıştı, birçok yarışmada ülkemizi başarıyla temsil etti. Özgür Şef yayın hayatına Showmax’de “Bonappetit" adlı program ile adım attı. Ardından Show TV’de “Her Şey Dahil” adlı Çağla Şıkel ve Alişan’ın sunuculuklarını yaptığı sabah programında ve yine Show TV’de her cumartesi kendi adını taşıyan Life Style “Özgür Şef” programını izleyenleriyle buluşturdu. Kendi adını taşıyan "Özgür Şef Steak House&Kasap" restoranlarını sevenleriyle buluşturan Özgür Şef’in Ataşehir ve Kalamış’ta bulunan restoranları çok yakında Bağdat Caddesi’nde de hizmet vermeye başlayacak. 2012 yılından bu yana PEBEV yazar kadrosundadır.
 • Remzi Tekeli Remzi TekeliYazar***
 • Serhan Ok Serhan OkYazar***
 • Sinan Asılyazıcı Sinan AsılyazıcıYazarMarket Palas isimli kitabın yazarı. 1963 doğumlu Sinan Asılyazıcı, hemen profesyonel iş yaşamına başlamıştır. 1991 yılında aldığı eğitim sonrasında, perakende sektöründe Satınalma Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Asılyazıcı, daha sonra da çeşitli kuruluşlarda Satınalma Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 1995 yılında danışmanlık çalışmalarına başlamış, satın alma danışmalığının yanı sıra mağaza kuruluşları, fiziki alt yapının hazırlanması, mağaza yerleşimleri ve personel alımı çalışmaları yapmıştır. Asılyazıcı, 2003 yılından bugüne Perakende Bilgi Evinde eğitimci ve danışman olarak görev almaktadır. 10 yıldır Market Dergisinde yazıları yayınlanan Asılyazıcının, MARKET PALAS adlı bir de kitabı bulunmaktadır.
 • Vedat Diriker Vedat DirikerYazar***
 • Yaren Öz Yaren ÖzGörsel Yönetmen1983 yılında Kocaeli'de dünyaya gelen Yaren Öz, 2003 yılında Uludağ Üniversitesi Bilgisayar-Tasarım Bölümü'nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından mesleki gelişimini tamamlayıp, İstanbul'da yerel bir gazetede çalıştı, çeşitli yayınlar ve rehberler hazırladı. İş hayatına 2004 yılından bugüne PEBEV'de Görsel Yönetmen olarak devam ediyor. Market, Mağaza, Lojistürk, Euromarket, PERDER dergilerinin ve Market 2006 kataloğunun tasarımcısı Öz, bu yayınların yanı sıra, yine Ekonomi Yayınları adı altında çıkan kitapların tasarımlarını üstlendi. Ayrıca PEBEV çatısı altındaki Perakende.org ve Lojisturk.net haber portallarının oluşumunda aktif rol aldı.
 • Yılmaz Attila Yılmaz AttilaYazar1951 yılında Bornova’da doğdu. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden 1976 yılında mezun oldu. 1982 yılından itibaren, Pınar Et ve Yem Sanayi Fabrika Müdürlüğü, sonrasında Pınar Et Ticaret Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Cevher Ticaret şirketinde Genel Müdür olarak çalıştı. 1994 yılında Kipa’nın kuruluşunda etkin roller üstlendi; Tekstil Grup Müdürlüğü, Mağaza Müdürlüğü ve profesyonel bakış açısı ile Genel Müdürlük görevini sürdürdü. Kipa Tesco'ya satıldıktan sonra, Pazarlama Direktörlüğü ve Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü yaptı. Kipa Ekspres mağazalarının kuruluşunu gerçekleştirdi. 2011 yılında kendi adına kurulu olan Attila Danışmanlık’ta perakendeye hizmet vermeye devam ediyor. 2012 yılından bu yana PEBEV yazar kadrosundadır.
 • Yılmaz Pekmezcan Yılmaz PekmezcanYazarKocaeli Üniversitesi Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO Müdür Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Programlar Yönetim ve Organizasyon Bölümü Öğretim Görevlisi olan ve perakende sektörü ile çok yakından ilgilenen Pekmezcan, başta Genel İşletme, Yönetim ve Organizasyon, İnsan Kaynakları ve Pazarlama olmak üzere Perakendeciliğe Giriş, Mağaza Yönetimi, Perakende Satış Teknikleri, Mağazacılıkta Fiziki Planlama, Girişimcilik, TKY ve İSG konularında dersler vermektedir. Kuruluş sürecinden itibaren fikren desteklediği İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) onur üyesidir. Uzun zamandır PEBEV Yazar kadrosunda yer alan Pekmezcan Çorum’lu, evli ve iki çocuk babasıdır.