Tarihçe

 

Ekonomi Yayınları A.Ş  1994 yılında Türkiye’de perakende konusunda sektörel yayıncılık yapan ilk şirket olarak kuruldu. Kuruluşundan bu güne ‘Türkiye’de perakendenin bilgi ve eğitim merkezi olmak’ Ekonomi Yayınları’nın temel amacı oldu. Bu amaç doğrultusunda perakendeyle ilgili birçok konferans düzenledi, eğitimler verdi, kitaplar ve dergiler yayınladı.

 

Yayınlarımız ,Hedef Kitlemiz ve Yayın Periyodu

Market Dergisi, 20.yıl/Yerel ve ulusal market zincirleri,gıda perakende markaları,üretici ve tedarikçilere yöneliktir. Aylık olarak yayınlanmaktadır.

Mağaza dergisi, 10. yıl / Gıda dışı perakende ve alışveriş merkezlerine yöneliktir. 2 ayda bir çıkmaktadır.

Perakende.org  9.yıl/ Perakende sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalar , uzman, temsilci ve yöneticiler tarafından takip edilmektedir. Her gün yeni haberler ile günlük bülten gönderilmektedir.

Lojistürk dergisi, 9 yıl / Perakende ve lojistik sektörleri tarafından takip edilmektedir. 2 ayda bir çıkmaktadır.

Lojisturk.net, 4. yıl/ Perakende ve lojistik sektörleri tarafından takip edilmektedir. Her hafta yeni haberler ile haftalık bülten gönderilmektedir.

 

Ekonomi Yayınları A.Ş.  Mart 2005’de  sektörü aydınlatmak adına çalışmalar gerçekleştiren ve  kar amacı gütmeyen, Türkiye perakende sektörünün gelişimine katkıda bulunmamisyonu ile birlikte,eğitimci ve yazarların biraraya gelmesiyle  Perakende Bilgi Platformunu(PBP) kurdu. Market zincirlerine birçok eğitim verildi, düzenli bencmark çalışmaları yapıldı.

2006 yılında,  İstanbul’daki önde gelen yerel zincirlerle birçok toplantı düzenleyen Perakende Bilgi Platformu, İstanbul Perakendeciler Derneği’nin kurulma çalışmaları sırasında etkin rol oynamıştır.

Ticari Ünvanı, Ekonomi Yayınları A.Ş. olarak anılırken, 2006 yılında Perakende Bilgi Evi (PEBEV) markası ile tüm ürünlerini aynı çatı altında toplayarak, www.perakende.org Haber Portalınıda  sektöre kazandırdı.Perakende.org Türkiyedeki ilk perakende haber portalı özelliğini taşımakta.  Böylece, basılı yayınlar ve portallar PEBEV markası altında  , sektörün talebini karşılama yolunda  yoluna devam etmeye başladı.